Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

To już druga edycja warsztatów pod hasłem “Nakręć się na przyszłość”, które przygotowują młodych ludzi do wyboru jednego z ponad 100 różnych zawodów w branży kreatywnej w Polsce. Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i obejmuje weekendowe spotkania w siedmiu województwach, które organizuje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz z Netflixem. Młodzi ludzie w wieku 18-26 lat mają czas na zgłoszenia do 31 maja.

 

Udział w trzydniowych wakacyjnych warsztatach jest bezpłatny, a program skierowany jest do młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego w branży audiowizualnej i mieszkają w jednym z wymienionych województw: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim, lubuskim i wielkopolskim. W czasie każdego ze spotkań zaproszeni uczestnicy poznają tajniki pracy na planie filmowym, rodzaje zawodów w branży oraz zostaną zaangażowani w stworzenie namiastki własnej produkcji filmowej pod okiem doświadczonych specjalistów.

 

– Przemysł audiowizualny w Polsce oferuje młodym okazję do znalezienia wyjątkowej pracy – rosnąca liczba różnorodnych produkcji filmowych i telewizyjnych generuje zapotrzebowanie na nowych pracowników. Dlatego nie tylko zachęcamy młodych ludzi, ale też wspólnie z Netflixem otwieramy im praktyczne możliwości wejścia do branży filmowej. Już zeszłoroczna edycja projektu pokazała ogromne zainteresowanie – z blisko tysiąca zgłoszeń wybraliśmy 140 młodych, ambitnych osób z całej Polski, które mogły rozwinąć swoje umiejętności, nawiązać wartościowe kontakty i lepiej wybrać wymarzony zawód w branży filmowej – mówi Irena Strzałkowska, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 

Spośród zgłoszeń na warsztaty w tej edycji ponownie zostanie wybranych 140 uczestniczek i uczestników, po 20 w każdym województwie. Nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów. Dodatkowo we wszystkich lokalizacjach pojawi się CINEBUS – profesjonalne mobilne studio filmowe, gdzie uczestnicy będą mogli nadzorować proces tworzenia swojego filmu, od początku zdjęć aż do postprodukcji.

 

– Produkcja filmowa i serialowa to niezwykle szybko rosnąca część polskiej gospodarki, odkrywająca nie tylko nowe talenty kreatywne, ale też tworząca nowe miejsca pracy w różnych zawodach. To ekscytująca i perspektywiczna droga kariery dla młodych ludzi. Dlatego cieszymy się, że razem z KIPA możemy znowu ułatwiać start w tej branży młodzieży z różnych części naszego kraju dodaje Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Europie Środkowo-Wschodniej w Netflixie.

 

Warsztaty odbędą się w następujących terminach i województwach:

  • 28-30 czerwca, dla województwa podlaskiego,
  • 5-7 lipca, dla województwa lubelskiego,
  • 12-14 lipca, dla województwa podkarpackiego,
  • 19-21 lipca, dla województwa świętokrzyskiego,
  • 26-28 lipca, dla województwa opolskiego,
  • 2-4 sierpnia, dla województwa wielkopolskiego,
  • 9-11 sierpnia, dla województwa lubuskiego.

 

Aby się zgłosić, należy do 31 maja do godz. 12:00 wypełnić formularz na stronie KIPA: https://kipa.pl/start-naboru-nakrec-sie-na-przyszlosc-vol-2/. Do formularza należy dołączyć 2-minutowy film opisujący motywację do podjęcia pracy w branży filmowej.

 

Cały program realizowany jest dzięki wsparciu Funduszu na rzecz Równości Twórczej Netflix. Jego celem jest tworzenie nowych szans zawodowych i rozwojowych dla społeczności, które nie są wystarczająco reprezentowane w branży rozrywkowej. Dodatkowo, dla najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów, Netflix ufunduje stypendium umożliwiające udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie w październiku tego roku.

 

O KIPA

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) jest jedyną izbą gospodarczą rynku audiowizualnego w Polsce i jedną z największych niezależnych organizacji biznesu łączącą obecnie 167 podmiotów. Są wśród nich firmy producenckie specjalizujące się w produkcji filmowej (fabuła, dokument, animacja), telewizyjnej i reklamowej, a także szkoły filmowe i regionalne fundusze filmowe. Od momentu powstania w 2000 r. aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego przemysłu audiowizualnego. KIPA buduje, integruje i łączy społeczność producentów, aby tworzyć lepsze warunki produkcji audiowizualnej w Polsce. Ważną częścią działalności KIPA jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego.

 

O NETFLIX

Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 270 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.

Skomentuj

Rudki, ul. Stanisława Staszica 8
26 - 006 Nowa Słupia

tel/fax (41) 31 77 604

Dymarki Świętokrzyskie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki
Rudki, ul. Stanisława Staszica 8
26 – 006 Nowa Słupia
tel/fax (41) 31 77 604
e-mail: gok@dymarki.pl

Handel, Twórcy ludowi tel.: 697 077 604
Organizacja imprez kulturalnych tel.: 605 949 793