Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gminna Biblioteka w Nowej Słupi filia Rudki przedstawia NOWOŚCI:

Dla naszych najmłodszych milusińskich:

Usypianki dla maluszka”  to pięknie ilustrowana książeczka z usypiankami, które można przeczytać lub zaśpiewać dziecku każdego wieczoru. Rymowanki ułatwią maluszkowi zaśnięcie i sprowadzą kolorowe, bajeczne sny.

Te niezwykle ciepłe i pogodne utwory na dobranoc pozwolą na spędzenie z dzieckiem spokojnych i słodkich chwil przed snem oraz dadzą mu ukojenie i poczucie bezpieczeństwa.

 

Dla przedszkolaków biblioteka proponuje dziś:

„Świąteczna księga Tupcia Chrupcia” to dwie opowieści o znanej i lubianej myszce – Tupciu Chrupciu – w jednym tomie: – Święta Tupcia Chrupcia

– Umiem się dzielić.

Dzięki tym historyjkom dzieci dowiedzą się, że warto być grzecznym i że najlepsza zabawa to wspólna zabawa.

Dla młodszych dzieci szkolnych:

Proponujemy dziś fantastyczną podróż śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Nela pokaże wam miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukacie wspólnie skarbów na dnie morza! Wyruszycie do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie, Odkryjecie zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zdobędziecie dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat oraz przeżyjecie wiele innych fantastycznych przygód.

Dla młodszej młodzieży proponujemy:

Pierwszy tom cyklu Enola Holmes .

Czy nastoletnia dziewczyna może zostać detektywem?

Czy młodej pannie przystoi podróżować na rowerze i wałęsać się samotnie po ulicach wielkiego miasta, gdzie nietrudno wpaść w tarapaty?

Fantastyczne przygody młodszej siostry słynnego Sherlocka w scenerii XIX-wiecznego Londynu.

W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej matka. Wbrew decyzji starszych braci, na których spada obowiązek zaopiekowania się młodszą siostrą i którzy chcieliby zatrzymać ją na pensji z internatem dziewczyna ucieka do Londynu, by odszukać matkę .Nasza zuchwała buntowniczka wkrótce przekona się jak wygląda życie samotnej kobiety w wielkim mieście. Poszukiwana przez najsłynniejszego detektywa w historii i połowę Scotland Yardu, Enola zostaje uwikłana w porwanie młodego markiza. Musi uciekać przed wszelkiej maści złoczyńcami, zostaje obrońcą starszych i pokrzywdzonych i – przede wszystkim –  rozwiązuje swoją pierwszą sprawę kryminalną.

Czy odnajdzie matkę? Czy uda jej się odpowiedzieć  na pytanie, dlaczego zniknęła? Do czego może służyć gorset albo turniura, gdy jest się zbuntowaną młodą panną? Koniecznie sprawdź!!

Dla starszej młodzieży proponujemy:

1 tom trylogii Flaw(less)

Dwoje licealistów z małego miasteczka. Ona – z tak zwanego dobrego domu, on – nie jest ideałem. Z pozoru tej dwójki nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą.

A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie poradzić z samotnością. Chowają się za maską obojętności, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet  bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro ona za chwilę zniknie z jego świata?

Dorosłych zapraszamy między innymi po:

10 tom bestsellerowej „Orientalnej sagi” , który jest kontynuacją losówDoroty, jej córek – Marysi-Miriam i Darii-Darin – oraz ich życiowych partnerów Hamida Binladena i Jasema Alzaniego.

To wstrząsająca historia Polski, która poślubiła Araba, i Arabki, która pokochała Polaka. Słowianka znajduje swój mały |eden w ortodoksyjnej wahabickiej bogatej Arabii Saudyjskiej i w pogrążonej w chaosie nieszczęsnej Libii, zaś muzułmanka swoją mekkę widzi w bezpiecznym kraju nad Wisłą. Zatem arabski raj to nie tylko koraniczna Dżenna (Ogród) z pięknymi hurysami , z rzekami płynącymi mlekiem, miodem i winem? Gdzie jeszcze można znaleźć prawdziwą krainę szczęśliwości?

 

Czy Marysia nadal na zabój kocha Hamida, czy znów dopuści się zdrady? Zaś Daria ciągle jest uzależniona od dżihadysty, który skradł jej młode serce, czy dzięki nowej miłości będzie w stanie się wyzwolić? A może w jej sercu znów zapłonie ogień do arabskiego mężczyzny?

Cała Ameryka jest w szoku – ktoś brutalnie morduje katolickich księży. Scenariusz rytualnych zbrodni wskazuje na jednego sprawcę. Do rozwikłania zagadki okrutnych zabójstw zostaje przydzielona błyskotliwa agentka FBI Maggie O’Dell. Pierwsze poszlaki wskazują, że zamordowani duchowni skrzywdzili wielu młodych mężczyzn. Ofiary kontaktują się ze sobą na specyficznym forum internetowym. Każda z nich może wirtualnie uśmiercić swojego prześladowcę z przeszło9śi. Jednak ci sami księża zostają później naprawdę zamordowani.

 

Śledztwo, mimo wysiłków Maggie, nie przynosi żadnych rezultatów. Zdesperowana agentka, w imię sprawiedliwości decyduje się na zło konieczne…  Zawiera układ z księdzem Michaelem Kellerem, którego przed laty obsesyjnie ścigała. Ten psychopatyczny morderca zgadza się jej pomóc, bo wie, że może być kolejną ofiarą szaleńca.

W zakazanej historii ludzkości J. Douglas Jenyon – pisarz, redaktor i wydawca amerykańskiego magazynu „Atlantis Rising” poświęconego badaniu zagadek naszej przeszłości i współczesności – zebrał 42 artykuły nieortodoksyjnych badaczy najdawniejsze jhistorii ludzkości. Ich autorzy przedstawiają alternatywną wizję dziejów. Przytaczają nowe dowody, wysuwają własne argumenty, odwołują się do takich autorytetów jak Graham Hancock czy Zecharia Sitchin i demaskują zmowę naukowego establishmentu.

Skomentuj

Rudki, ul. Stanisława Staszica 8
26 - 006 Nowa Słupia

tel/fax (41) 31 77 604

Dymarki Świętokrzyskie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki
Rudki, ul. Stanisława Staszica 8
26 – 006 Nowa Słupia
tel/fax (41) 31 77 604
e-mail: gok@dymarki.pl

Handel, Twórcy ludowi tel.: 697 077 604
Organizacja imprez kulturalnych tel.: 605 949 793