21 czerwca teren przy zalewie w Baszowicach wypełnił się uśmiechem, muzyką i fantastyczną atmosferą. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – dmuchańców, malowania twarzy, kolorowych warkoczyków, animacji, piany party i prawdziwej eksplozji barw podczas Festiwalu Kolorów! ![]()
![]()
![]()
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny „Smaki Dzieciństwa”, w którym udział wzięło aż 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Nowa Słupia. Na stołach królowały m.in. aromatyczna zupa z pokrzyw, pierogi, knedle, byki, kopytka oraz wiele innych tradycyjnych potraw, które przywoływały wspomnienia smaków dzieciństwa. ![]()
![]()
![]()
Przed Jury stanęło niezwykle trudne zadanie. Po degustacji wszystkich dań komisja w składzie: Włodzimierz Zaręba – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, Anna Moruś-Mergalska – kierownik MGOPS, Józef Gołębski – Sołtys Baszowic , Jarosław Sieniek – przedstawiciel Koła Łowieckiego Góra Chełmowa w Rudkach oraz Henryk Kowalczyk – przedstawiciel GKRPA jednogłośnie podjęła wyjątkową decyzję – wszyscy uczestnicy zasługują na najwyższe uznanie! ![]()
![]()
Dlatego wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały równorzędne I miejsce! ![]()
![]()
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom i gościom za wspólnie spędzone popołudnie. Było smacznie, kolorowo, rodzinnie i radośnie – dokładnie tak, jak powinien wyglądać pierwszy dzień lata! ![]()
![]()













































































